فایل(پرسشنامه عوامل مرتبط با رهبری استراتژیک (پرسشنامه چند عاملی رهبریMLQ))

پرسشنامه عوامل مرتبط با رهبری استراتژیک (پرسشنامه چند عاملی رهبریMLQ)|50088143|wex|فایل|دابلیو ایی
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان پرسشنامه عوامل مرتبط با رهبری استراتژیک (پرسشنامه چند عاملی رهبریMLQ)قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

عنوان:


فرمت فایل: Word


تعداد صفحات: 5


توضیحات


رهبری استراتژیک:  1. رهبری تحول گرا: سبکی از رهبری است که بر روابط عاطفی و شخصی بین رهبر و پیرو استوار است و به تحریک و انگیزش پیروان در جهت عملکرد بیش از حد انتظار٫توجه دارد(تیموری, 1388 ,جنانی,1389 :ص50).

  2. رهبری عمل گرا: سبکی از رهبری است که بر اساس تبادلات بین رهبر و پیرو استوار است. این مبادلات با پاداش های اقتصادی در ارتباط است. یعنی در ازای انجام کارها پاداش داده می شود(تیموری, 1388 ,جنانی,1389 :ص50).


ابعاد و مولفه های مرتبط با رهبری استراتژیک عبارتند از:  1. نفوذ آرمانی: رفتارها و ویژگی هایی در رهبر که باعث می شود تا بعنوان سرمشق پیروان٫مورد تحسین ٫احترام و اعتماد قرارگیرد و پیروان رهبر را بعنوان فردی با قابلیت های فوق العاده,دارای پشتکار و اراده بدانند.(باس و ریگ گیو, 2006).

  2. انگیزش الهام بخش: ایجاد و بیان یک دیدگاه واقع بینانه, قابل اعتماد,جالب و جذاب از آینده سازمان(رابینز,1996,ترجمه پارسائیان و اعرابی,1386).

  3. تحریک ذهنی: ایجاد خلاقیت و نوآوری از طریق پرسش درباره مفروضه ها,طرح مسئله و انجام امور از طریق روش های نو(باس و ریگ گیو, 2006).

  4. ملاحظات فردی: توجه رهبران به نیازهای هر پیرو برای دستیابی به موفقیت یا رشد با ایجاد فرصتهای جدید یادگیری و حمایت از آنان(باس و ریگ گیو, 2006).

  5. پاداش اقتضایی: رهبر و پیرو برای آنچه که بایستی انجام شود و شرایط و کیفیت کار مورد نظر همچنین پاداش مورد نظر به توافق می رسند. (باس و ریگ گیو, 2006).

  6. مدیریت بر مبنای استثنائات:


- مدیریت فعال: رهبر وظایف لازم را برای تشخیص انحراف از استانداردها و خطاها انجام میدهد و بر زیردستان نظارت دارد. (باس و ریگ گیو, 2006).


- مدیریت غیر فعال: رهبر به شکل غیر فعال منتظر می ماند تا انحراف از استانداردها و خطای در انجام وظایف پیروان رخ دهد سپس اقدام به اصلاح آنها می کند. (باس و ریگ گیو, 2006).  1. عدم مداخله: نوعی از رهبری است که در آن رهبر از تصمیم گیری خودداری و مسئولیت ها را واگذار می کند. (باس و ریگ گیو, 2006).مطالب دیگر:
📃عوامل تاثیرگذار در تعیین جزای نقدی متاثر از نهادهای حقوق کیفری بر این مجازات📃بررسی عملی کردن حکم جزای نقدی و عوامل تاثیرگذار در آن📃بررسی تاثیرگذاری موسیقی بر انسانها با رویکرد درمانی📃مبانی جزای نقدی و بررسی عوامل تاثیرگذار در تعیین و اجرای آن در حقوق ایران📃ارزیابی تاثیرپذیری رشد اجتماعی کودکان تهرانی از سبکهای فرزندپروری والدین📃ارزیابی تحلیلی ساختار سرمایه و تصمیمات تامین مالی شرکتها به وسیله نسبت بدهی📃ارزیابی و تشریح عوامل تاثیرگذار در تصادفات و ارائه راهکار برای کاهش آن📃ارزیابی و مدلسازی الگوریتمهای مسیریابی در تصادفات به منظور رسیدن به امن ترین مسیر📃اثربخشی آموزش مهارتهای ارتباطی بر بهبود کیفیت زندگی زنان متاهل قمی📃ارزیابی تاثیر آموزش مهارتهای زندگی برای مقابله با استرس در محیط کار📃مطالعه سیر تاریخی سیستمهای امنیتی تجربه شده در منطقه خلیج فارس📃نظریه ها،مدلها،نتایج و الگوهای تعهد سازمانی و ویژگیهای شغلی📃ساختار و خواص هیدروکسی آپاتیت و بررسی کاربردهای آن📃هیدروکسی آپاتیت و بررسی راههای تولید آن📃نقش و اهمیت آماد و پشتیبانی در مدیریت بحران📃اولویت یابی کاربردهای تکنولوژی نانو در صنایع بالا دستی نفت ایران📃دانلود مقاله اولویت یابی کاربردهای تکنولوژی نانو در صنایع بالا دستی نفت ایران📃تنظیم و اصلاح ولتاژ در شبكه های انتقال توزیع📃روش بهینه انتخاب مته برای حفاری های نفت و گاز ایران📃تحلیل آثار فرانسیس بیكن با تاکید بر هیجان نمایی📃بررسی منابع تغذیه با تاکید و تحلیل بر SMPS📃عملکرد و سبکهای ساختارهای روانی📃ارزیابی معایب و محاسن روشهای تامین مالی از طریق بدهی های عملیاتی و مالی📃دانلود مقاله شناسایی عوامل کلیدی موفقیت در پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی اجرایی در شركت صنایع تجهیزاتی نفت📃بررسی ماده 613 ق.م.ا و مسئله مجازات مندرج در این ماده با توجه به مصادیق